Dodavatelé plynu nemají vzhledem k vývoji na trhu příliš prostoru ke zlevňování. Příkladu RWE tak zřejmě následovat nebudou, říká v rozhovoru expert na energetiku Jiří Gavor, analytik ze společnosti ENA.
RWE oznámila, že od května zlevní plyn o 10 %. Co ji k tak výraznému snížení cen vede?
Bezpochyby je to marketingový tah, který má zamezit dramatickému poklesu tržního podílu, kterým RWE prochází již třetím rokem. RWE je dlouhodobě nejdražším dodavatelem v segmentu domácnosti a maloodběr a ani po zlevnění o 10 % se nedostane mezi nejlevnější. Získat zpět původní pozice na trhu myslím není reálné, ale určitě to zabrání dalšímu odlivu klientů RWE po náročné zimní sezoně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









