Dodavatelé plynu nemají vzhledem k vývoji na trhu příliš prostoru ke zlevňování. Příkladu RWE tak zřejmě následovat nebudou, říká v rozhovoru expert na energetiku Jiří Gavor, analytik ze společnosti ENA.

RWE oznámila, že od května zlevní plyn o 10 %. Co ji k tak výraznému snížení cen vede?

Bezpochyby je to marketingový tah, který má zamezit dramatickému poklesu tržního podílu, kterým RWE prochází již třetím rokem. RWE je dlouhodobě nejdražším dodavatelem v segmentu domácnosti a maloodběr a ani po zlevnění o 10 % se nedostane mezi nejlevnější. Získat zpět původní pozice na trhu myslím není reálné, ale určitě to zabrání dalšímu odlivu klientů RWE po náročné zimní sezoně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se