Burzovní jaro a léto by zatím podle analytiků a makléřů žádné velké zisky přinést nemělo. Vyplývá to alespoň z exkluzivní ankety HNByznys index mapující jejich náhled na budoucí vývoj nejen na pražské burze. Ztrácet by měla CME, vývoj na akciích Komerční banky pak například ovlivní začátek "dividendové sezony".

"Odhadujeme, že největšími milníky, které mohou provázet velké změny v prostředí, budou v Evropě podzimní parlamentní volby v Německu a v únoru příštího roku nové obsazení šéfa americké centrální banky nebo jeho potvrzení," komentuje svůj výhled Petr Hlinomaz, analytik BH Securities.

Do té doby podle něj lze čekat "turbulence" spojené například s evropskou dluhovou krizí.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Trhem nezamával ani Kypr. Proto veškerá známá rizika v tuto chvíli nehrají žádnou roli. Skutečnost, že Itálie již déle než měsíc po parlamentních volbách nemá vládu a pravděpodobně v polovině května budou vyhlášeny nové volby, trh v současné chvíli nezajímá. Ani podzimní volby v Německu. Klíčovými faktory tedy budou makroekonomická data přicházející z USA, Evropy a Asie," říká pro IHNED.cz Michal Valentík z ČP Invest.

Hlavními specifiky domácího trhu v Praze budou podle Hlinomaze závislost indexu jen na několika málo titulech (finanční tituly, ČEZ, Telefónica…) a dividendy (budou valné hromady a rozhodná data pro dividendy).

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články