Německá centrální banka vyšetřuje Deutsche Bank kvůli tvrzením, že během finanční krize zatajila ztráty ve výši 12 miliard dolarů (asi 242 miliard Kč).

S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom na internetu informoval deník The Financial Times (FT). Banka jakékoli pochybení dlouhodobě popírá a věc označuje za starou a vyřešenou.

Deutsche Bank podle prověřovaných tvrzení špatně oceňovala složité úvěrové nástroje, což jí ve výsledku umožnilo nepřihlásit se k vysokým účetním ztrátám a vyhnout se tak případné finanční pomoci ze strany vlády.

FT napsal, že vyšetřovatelé centrální banky se chystají vyslechnout bývalé zaměstnance banky a další osoby, které o obchodování Deutsche Bank se strukturovanými deriváty mezi lety 2006 až 2009 mají nějaké informace.

Agentura Reuters s odvoláním na své zdroje uvedla, že účetnictví banky zevrubně prověřuje centrální banka i německý bankovní regulátor BaFin.

Šetření Bundesbanky by podle FT představovalo novou linii ve vyšetřování údajných pochybení Deutsche Bank. Podobné obvinění vůči ní totiž již dříve samostatně vznesli tři bývalí zaměstnanci banky, kteří se kvůli tomu obrátili na americké regulační úřady v čele s Komisí pro cenné papíry a burzy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist