Budoucnost ochrany proti padělkům je v nanotechnologiích. Jednou z mála firem na světě, která pracuje na vývoji nového typu ochranných prvků využitelných v boji proti černému trhu s cigaretami, pohonnými hmotami či alkoholem, je česká firma IQ Structures.

Jak se jí podařilo rozjet byznys s velkou britskou firmou a poslední novinky v boji proti padělkům, to popisuje v rozhovoru pro IHNED.cz šéf IQ Structures Tomáš Těthal.

Spolu s britskou firmou API Holographics jste vytvořili společný podnik v Praze, který dodává špičkové technologie proti padělání bankovek a dokladů. Jak se vám to podařilo?

Naše firma IQ Structures je velmi mladá, vznikla loni v březnu, ale tým zhruba deseti lidí, který zde pracuje, má v boji proti padělkům mnohaleté zkušenosti. Britskou firmou jsme byli osloveni nejprve za účelem poradenství, ale rychle jsme se dostali k velmi úzké spolupráci, jako je joint-venture. Pomohlo nám také, že máme jednoho britského společníka.

V prosinci minulého roku jsme vytvořili společnou dceřinou firmu APIOptix. Celý bezpečnostní byznys API Holographics využívá technologie této dceřiné firmy, která dodává takzvané "mastery", tedy předlohy pro další kopírování.

API Holographics patří mezi deset největších světových výrobců fólií, ale nemá tu část, kde se tvoří high-tech. Ta se teď buduje tady v České republice i pro nás i pro ně, ve spolupráci s Ústavem přístrojové techniky AV ČR v Brně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se