Nejdůležitější muž v českých telekomunikacích by mohl mít již brzy jméno. Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) potvrdil HN, že chce jako nového předsedu ČTÚ vládě navrhnout Jaromíra Nováka, který je zatím posledním vládou jmenovaným radním úřadu.

Mandát současného předsedy Pavla Dvořáka končí v úterý 30. dubna a Kuba chtěl jeho nástupce navrhnout vládě již ve středu.

"Považuji pana Nováka za nejlepšího z možných kandidátů. Důležité je, že je apoliticky a je již členem Rady, takže lépe zvládne i nejdůležitější úkol, kterým je nová aukce frekvencí, " řekl Kuba HN. Další postup jednání s premiérem a koaličními partnery nekomentoval.

Nováka už podpořila i koaliční TOP09.

"Ano, z navržených variant ho považuji za nejlepší možnou volbu, proto jej podpořím," řekl HN ministr financí a místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek.

Podobně se vyjádřil i stranický expert na oblast telekomunikací poslanec Jan Husák.

"Ano, je to nejlepší možné řešení. Znám ho jako vysoce erudovaného odborníka, který ví jak má skutečně fungovat regulátor," řekl HN předseda sněmovního podvýboru pro elektronické komunikace a ICT průmysl.

Zařazení projednávání na program se ale postavil premiér Petr Nečas a odložil tak jmenování nového předsedy telekomunikačního regulátora nejdříve na příští čtvrtek 2. května, kdy se vláda opět sejde. Ale i na programu tohoto jednání zatím podobný bod chybí.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se