Jiří Šmejc poodhalil podmínky, za jakých probíhalo dělení majetku mezi ním a Petrem Kellnerem. Uvedl, že za svůj pětiprocentní podíl dostal 458 milionů eur (11,8 miliardy korun). To by PPF, základ majetku nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, oceňovalo na více než 140 miliard korun.

Šmejc současně získal 13,37procentní podíl Home Creditu, nejcennějšího aktiva PPF. Home Credit bude i nadále manažersky vést.

„Chtěl jsem mít část aktiv v penězích tak, aby mi to dávalo určitou investiční svobodu,“ říká Šmejc. „Proto jsme se domluvili na tom, že čtyři procenta Home Creditu odkoupím na úvěr, který mi poskytne skupina PPF. Navíc jsme se domluvili na tom, že mohu využívat poměrně velkou úvěrovou linku,“ vysvětluje Šmejc s tím, že jako záruka budou sloužit jeho další akcie. „Splní se tak hlavní důvod, proč jsem k osamostatnění přistoupil.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.