Známý americký investor a miliardář, dvaaosmdesátiletý Warren Buffett si dnes vytvořil účet na Twitteru a poslal svůj první vzkaz, takzvaný tweet. A jeho úspěch na Twitteru je podobný jeho úspěchu v podnikání. V prvních 45 minutách se mu podařilo získat 45.000 příznivců.

"Warren je doma," zněl první tweet poslaný z účtu @WarrenBuffett. Twitter sice oficiálně nepotvrdil majitele účtu, avšak potvrdil ho časopis Fortune, u kterého byl ve čtvrtek Buffett na návštěvě v živém přenosu.

Pokud by příznivci Buffetta byli dolary, byl by Buffett na Twitteru úspěšnější než se svojí nejlepší investicí, kterou byla koupě akcií ve firmě Goldman Sachs Group v roce 2008. Dohodou získal Buffett prioritní akcie, ze kterých měl podle propočtů agentury Reuters zisk díky dividendě odpovídající 900 dolarům (více než 17.600 Kč) za minutu. Na Twitteru shromáždil za minutu 1000 příznivců.

Buffett je známý tím, že se vyhýbá vyspělým technologiím. Jak se však ukázalo, ani nejslavnější investor na světě se nemůže vyhýbat Twitteru.

Buffett začal investovat na konci 50. let minulého století a v 60. letech založil investiční společnost Berkshire Hathaway. Časopis Forbes tradičně řadí Buffetta mezi nejbohatší lidi světa. V letošním žebříčku obsadil čtvrté místo s majetkem asi 53,5 miliardy dolarů.

Od roku 2006 se však částečně zbavuje majetku a plánuje nakonec rozdělit většinu svého podílu v Berkshire mezi pět charitativních organizací v čele s nadací Billa a Melindy Gatesových.

Buffettova firma vlastní téměř 80 dceřiných společností z mnoha oblastí, včetně pojišťovnictví, výroby nábytku, oděvů, klenotů a cukrovinek, restaurací a producenta zemního plynu. Má rovněž významné investice ve firmách Coca-Cola, Wells Fargo a IBM.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist