Digitální měně bitcoin, která na sebe upozornila prudkým posilováním v době kyperské bankovní krize a následným propadem o 80 procent hodnoty, se podařil další průlom. Na Maltě vznikl vůbec první hedgeový fond na světě, přes který mohou firmy a instituce investovat do bitcoinů.

Pro pokusy drobných investorů není moc vhodný - minimální požadovaná výše investice je totiž 100 000 dolarů (téměř 2 miliony korun).

"Doufám že náš fond jako první dokáže využít výhod této digitální měny," řekl jeden ze zakladatelů investiční společnosti Exante Anatolij Knjazev časopisu Forbes. Exante poprvé oznámilo plány na vznik bitcoin fondu loni v říjnu, fungovat ale začal až letos na jaře.

Ačkoli si může bitcoiny koupit a držet každá fyzická osoba, investice z řad společností a institucí jsou obvykle pravidly omezené na určitá aktiva.

Podobně jako vzájemné fondy nebo hedgeové fondy zaměřené na alternativní aktiva tak Exante Bitcoin Fund dává možnost institucím a bohatým jednotlivcům vstoupit na tento nový vzrušující trh, píše Forbes.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články