Dividendová jistota se při hledání ideálního akciového portfolia roku 2013 evidentně vyplácí. Na začátku roku jsme oslovili nejen analytiky a makléře, aby vystoupili se svými názory před čtenáře IHNED.cz a navrhli ideální rozložení investice na pražské burze. Tehdy byl opatrný málokdo, dnes už většina investičních strategií stojí na titulech vyplácejících dividendu.

Oproti březnu, kdy index PX ztratil v průběhu měsíce více než 5 procent ze své hodnoty a dostal se na 962 bodů, došlo v dubnu k jeho mírnému růstu (o půl procenta na 968,02 bodu). Rostly především akcie Erste, Orca, VIG a Fortuny. Ztrácely cenné papíry NWR (o čtvrtinu), CETV a Telefónica CR. Dividendová sezona navíc rozdělila portfolia na ta, která dokážou porazit trh, a na ta, která mu podlehnou.

Vývoj modelových akciových portfolií sledujeme na IHNED.cz v průběhu roku, každý měsíc ho vyhodnocujeme (na základě pravidelné měsíční zprávy pražské burzy – najdete ZDE), aktualizujeme o průběžné výsledky jednotlivých strategií, které následně zveřejňujeme v článku.


Předchozí články najdete zde:


Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář jejího "vlastníka" a grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání portfolia. Na začátku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun, dnes je na nejúspěšnějším účtu 96 579 korun, ostatní jsou nejčastěji kolem 90 tisíc korun (portfolio sestavené redakcí HNByznys postoupilo oproti dubnu ze třetí na druhou pozici).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se