Zasílání faktur elektronickou cestou se již v Česku stalo celkem běžnou součástí obchodního jednání. Z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že ji zaslala více než polovina podniků a tři čtvrtiny firem takto fakturu přijalo.
U elektronických je situace zatím horší. Loni e-fakturu vystavilo jen 13 procent podniků v ČR a přijalo je pouze 25 procent firem. České firmy si přitom mezi sebou vymění více než 250 milionů faktur.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



