Miliardář a manažer hedgeového fondu George Soros se začal zbavovat akcií společnosti Apple. Zároveň zvýšil svůj podíl v internetovém gigantu Google.

Soros se zbavil 157 176 akcií Applu a momentálně už vlastní jen 26 800 akcií a 100 000 opcí. S odkazem na zprávu americké Komise pro cenné papíry (Securities and Exchange Commission - SEC) o tom píší slovenské Hospodárské noviny.

Soros není jediným investorem, který se zbavuje akcií kalifornské firmy s jablkem ve znaku. Podle zpráv SEC se všech svých akcií společnosti Apple zbavil i investor Julian Robertson. Ten přitom patřil mezi dlouholeté investory do cenných papírů Applu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se