Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha Jednání bankovní rady České národní banky.

10:30 TK po setkání premiéra Petra Nečase s předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou. Hlavním tématem bude koordinace postupu při řešení důsledků podpory obnovitelných zdrojů energie

Znojmo Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens zveřejní konsolidované hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2013.

Londýn (Británie) 10:30 Zpřesněná zpráva o vývoji HDP Británie za první čtvrtletí.

Peking (Čína) Čínský výrobce počítačů Lenovo zveřejní hospodářské výsledky za loňský fiskální rok.

Atény (Řecko) 16:20 Řecký sázkový monopol OPAP zveřejní své hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí letošního roku. Řecko na začátku měsíce prodalo třetinový podíl v OPAP investiční skupině Emma Delta, v níž působí český investor Jiří Šmejc.

Washington (USA) 16:00 Zpráva o vydávání stavebních povolení a zahajování staveb za duben v USA.

Premiér Nečas projedná s šéfkou ERÚ řešení "zelené" energie

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Premiér Petr Nečas dnes bude jednat s předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou o řešení důsledků podpory obnovitelných zdrojů energie. Podle Vitáskové nynější nastavení přináší náklady, které jsou nad síly české ekonomiky. Letos jde na tuto podporu celkem 44,4 miliardy korun a tyto náklady v příštích letech ještě vzrostou.

Americké akcie v reakci na šéfa Fedu nakonec klesly

Americké akcie ve středu ztratily počáteční výrazné zisky a skončily poklesem. Trh reagoval na postupně pronášené myšlenky šéfa centrální banky USA (Fed) Bena Bernankeho v Kongresu. Do ztrát se ponořil poté, co Bernanke poznamenal, že pokud se ekonomika výrazněji zlepší, mohl by na to Fed reagovat zmírněním nákupů dluhopisů.

Hewlett-Packard zaznamenal ve druhém kvartálu další ztráty

Zisk americké firmy Hewlett-Packard, největšího světového výrobce počítačů, ve druhém čtvrtletí poklesl o 32 procent a tržby dosáhly 27,6 miliardy dolarů, což je o něco málo méně než odhady analytiků. Výhled pro celý letošní rok je ale podle vedení firmy o něco příznivější, zejména díky firemním prodejům.

Geologové objevili v severozápadní Číně velký zlatý důl

Velký zlatý důl objevili geologové v západní části Číny v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Odhadují, že v nalezišti je nejméně 53 tun zlata v hodnotě zhruba 3,2 miliardy dolarů, informovala oficiální tisková agentura Nová Čína. Důl leží v údolí Ili nedaleko hranic s Kazachstánem.

Německé firmy kvůli drahé energii uvažují o přesunech do USA

Německé průmyslové firmy kvůli prudkému růstu domácích nákladů na energii po zahájení přechodu na obnovitelné zdroje stále více zvažují přesun své produkce do Spojených států. Uvedly to německé průmyslové organizace Svaz německého průmyslu (BDI) a Německá obchodní a průmyslová komora (DIHK).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru