Americká automobilka Ford v říjnu 2016 uzavře své dvě továrny v Austrálii a ukončí v zemi výrobu. Společnost uvedla, že tím odpovídá na rostoucí náklady a silný kurz australského dolaru, kvůli nimž je produkce v zemi stále ztrátovější.
Ford působí v Austrálii od roku 1925. Loni zde vyrobil 37.000 vozů a zaměstnával na 3000 lidí.
Ford Australia uzavře závod na výrobu motorů v Geelongu a montážní továrnu v Broadmeadows, oba provozy jsou ve státě Victoria. Oznámení je další ranou pro australskou labouristickou vládu před letošními parlamentními volbami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











