Americká automobilka Ford v říjnu 2016 uzavře své dvě továrny v Austrálii a ukončí v zemi výrobu. Společnost uvedla, že tím odpovídá na rostoucí náklady a silný kurz australského dolaru, kvůli nimž je produkce v zemi stále ztrátovější.

Ford působí v Austrálii od roku 1925. Loni zde vyrobil 37.000 vozů a zaměstnával na 3000 lidí.

Ford Australia uzavře závod na výrobu motorů v Geelongu a montážní továrnu v Broadmeadows, oba provozy jsou ve státě Victoria. Oznámení je další ranou pro australskou labouristickou vládu před letošními parlamentními volbami.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se