Německý přechod k obnovitelným zdrojům elektřiny se nelíbí kromě sousedních států, které si stěžují na přetěžování přenosových sítí, už také Mezinárodní agentuře pro energii (IEA).

Její zástupci se podle britského deníku The Telegraph obávají, že německé rozhodnutí opustit jadernou energetiku povede k výraznému zdražení elektřiny a ke zhroucení podpory obnovitelných zdrojů.

"Skutečnost, že německé ceny elektřiny jsou mezi nejvyššími v Evropě, by měla sloužit jako varovný signál," tvrdí agentura a dodává: "Přechod na nízkouhlíkové zdroje vyžaduje přijetí veřejností, pak mohou maloobchodní ceny zůstat na přijatelné úrovni."

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se