Zdanění velkých firem bude pod pečlivým dozorem. Bruselští úředníci přišli s novým plánem, podle kterého by měly firmy napříště zveřejňovat své zisky i daně v každé ze zemí, kde působí.

Právě úvahy o výši daní, které platí nadnárodní společnosti, vyvolaly v poslední době ostré politické debaty a obvinění, že mezinárodní giganti, jako jsou Apple, Starbucks a Google, se placení daní vyhýbají.

Evropská unie hodlá novým krokem posílit své tažení ve prospěch větší průhlednosti podnikání.

Unie už přitom dříve rozhodla, že přiměje ke zveřejňování zisků v jednotlivých zemích evropské banky, aby je tak donutila k držení dostatečného objemu kapitálu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se