Na svět podle něj nyní spíše ztrácíme, než ho doháníme. "Zpohodlněli jsme, máme se moc dobře. V zemích mimo západní země musí firmy neuvěřitelně dřít," komentuje příchod zahraničních start-upů na tuzemský trh Michal Hrabí z Jihomoravského inovačního centra (JIC), které mj. pořádá i soutěž StarCube. Ta pomáhá začínajícím firmám.

"Je potřeba ukázat českým firmám, jak dokážou pracovat v zahraničí a ukázat jim, že konkurence existuje všude na světě - ve vyspělých i rozvojových zemích. Měli jsme ve StarCube týmy z USA, Itálie, Palestiny, Jordánska, Ruska... Dobrá konkurence pracuje 24 hodin každý den. Naši jsou v tomto často pohodlní," říká Michal v rozhovoru pro IHNED.cz

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se