Nasdaq dostal rekordní pokutu. Trest ve výši deset milionů dolarů je zatím největší, jakou burzovní komise v USA (SEC) kdy udělila nějakému provozovateli akciové burzy. Regulátor takto "ocenil" problémy Nasdaqu při vstupu sociální sítě Facebook na burzu.
Série "nešťastných rozhodnutí" burzy Nasdaq během primární emise akcií Facebooku podle komise způsobila, že byla porušena řada závazných předpisů. Provozovatel burzy se s komisí dohodl, že zaplatí pokutu bez toho, aby přiznal nebo popřel obvinění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











