Po Říčanech a Praze 6 se další obce a městské části rozhodly připojit se k elektronické aukci energií pro své domácnosti. Celkem 24 z nich dalo dohromady více než tisícovku domácností a objem poptávky za 36,109 milionů korun.

Aukce se na protistraně zúčastnilo osm firem. Po hodině a třech minutách vysoutěžili lidé na další dva roky cenu o 8,8 milionů korun nižší než pokud by zůstali u stávajících smluv. Zavazují se ale na celé toto období. Odborníci upozorňují, že se to nemusí vyplatit.

Domácnosti z Otrokovic, Nového Jičína, Krnova, Šenova, Frýdlantu a dalších díky aukci snížily ceny zemního plynu o 25 procent a u elektřiny o 23 procent. Výsledky jsou obdobné, jako u předchozích dvou aukcí. Těch se účastnilo devět dodavatelů energií, dnešní aukce pak osm.

„Přes 1200 domácností si už aukci vyzkoušelo. Většina z nich ušetří více než 15 % z původních nákladů,“ říká ředitel společnosti eCENTRE, která aukci realizovala, Vítězslav Grygar. Další desítky domácností se na aukci chystají na konci června.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.