Po Říčanech a Praze 6 se další obce a městské části rozhodly připojit se k elektronické aukci energií pro své domácnosti. Celkem 24 z nich dalo dohromady více než tisícovku domácností a objem poptávky za 36,109 milionů korun.

Aukce se na protistraně zúčastnilo osm firem. Po hodině a třech minutách vysoutěžili lidé na další dva roky cenu o 8,8 milionů korun nižší než pokud by zůstali u stávajících smluv. Zavazují se ale na celé toto období. Odborníci upozorňují, že se to nemusí vyplatit.

Domácnosti z Otrokovic, Nového Jičína, Krnova, Šenova, Frýdlantu a dalších díky aukci snížily ceny zemního plynu o 25 procent a u elektřiny o 23 procent. Výsledky jsou obdobné, jako u předchozích dvou aukcí. Těch se účastnilo devět dodavatelů energií, dnešní aukce pak osm.

„Přes 1200 domácností si už aukci vyzkoušelo. Většina z nich ušetří více než 15 % z původních nákladů,“ říká ředitel společnosti eCENTRE, která aukci realizovala, Vítězslav Grygar. Další desítky domácností se na aukci chystají na konci června.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se