Lepší stabilní elektřina z jádra a garantovaná cena než dodávky z nestabilních obnovitelných zdrojů za desítky miliard ročně. Tak hájí rozšíření Temelína ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba v rozhovoru pro HN.
Bude za solární malér někdo alespoň morálně potrestán? - čtěte ZDE
Kuba: Majitelé solárních parků nepodnikají, jen čerpají dotace. Chceme znát jejich jména - čtěte ZDE
Debata o výstavbě dvou nových bloků jaderné elektrárny se podle něj smrskává pouze na její výhodnost v souvislosti s cenami elektřiny. „Je to však jen jedno z kritérií, které může mít ve výsledku úplně minimální dopad,“ říká Kuba.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










