Černá obrazovka, která se v úterý večer zjevila řeckým televizním divákům po naladění kanálů veřejnoprávní stanice ERT, nebyla chybou na jejich přijímači. Jednalo se totiž o další z vládních úsporných opatření. Veřejnoprávní televize spolu s rozhlasem je tak nyní "dočasně mimo provoz".
"ERT je příkladem výjimečné neprůhlednosti a neuvěřitelného plýtvání. To nyní končí," citovala britská BBC mluvčího řecké vlády Simose Kedikogloua. Mluvčí ale zároveň dodal, že z dvou a půl tisíce zaměstnanců jich má asi tisícovka naději, že najdou místo v budoucnu v restrukturalizované a zmenšené podobě obou institucí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












