Černá obrazovka, která se v úterý večer zjevila řeckým televizním divákům po naladění kanálů veřejnoprávní stanice ERT, nebyla chybou na jejich přijímači. Jednalo se totiž o další z vládních úsporných opatření. Veřejnoprávní televize spolu s rozhlasem je tak nyní "dočasně mimo provoz".

"ERT je příkladem výjimečné neprůhlednosti a neuvěřitelného plýtvání. To nyní končí," citovala britská BBC mluvčího řecké vlády Simose Kedikogloua. Mluvčí ale zároveň dodal, že z dvou a půl tisíce zaměstnanců jich má asi tisícovka naději, že najdou místo v budoucnu v restrukturalizované a zmenšené podobě obou institucí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se