Arbitrážní tribunál uznal žádost RWE o revizi nákupní ceny placené RWE za zemní plyn dodávaný na základě dlouhodobé smlouvy s Gazpromem za oprávněnou.
"Ve svém závěrečném rozhodnutí tribunál přiznal nárok RWE na náhradu plateb uhrazených od května 2010 a upravil nákupní cenový vzorec," sdělil Hospodářským novinám mluvčí RWE Martin Chalupský.
Česká RWE po Gazpromu požaduje 29 miliard korun. Od ruské firmy musí kupovat dražší plyn - čtěte ZDE
Nový vzorec by měl pomocí indexace lépe reflektovat ceny plynu na trhu. Kolik z požadované částky soud firmě přiřkl, společnost zatím nesdělila, Chalupský jen oznámil, že dopady arbitráže RWE nyní analyzuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











