Patří mezi nejvlivnější ženy v českém dopravním byznysu, teď se však stáhne do ústraní. Martina Blahová už několik let šéfuje brněnské firmě Student Agency, přes půl roku také vede loni vzniklý holding společností, které patří podnikateli Radimu Jančurovi.

Ten serveru IHNED.cz potvrdil, že Blahová ve funkci končí. "Martina Blahová jde na mateřskou dovolenou. Po návratu bude dělat šéfku kontrolingu mých firem," řekl Jančura. Nikdy se netajil tím, jak je pro něj Blahová důležitou manažerkou.

V anketě Hospodářských novin TOP 25 žen českého byznysu za rok 2012 tato manažerka zvítězila v oborovém žebříčku  DopMartina Blahová, generální ředitelka / Student Agencyrava a logistika.

Brněnský podnikatel - jehož portfolio zahrnuje autobusovou či vlakovou dopravu – už také vyhlásil výběrové řízení na nového generálního ředitele. Jak dlouho bude on a jeho lidé listovat životopisy a "vyslýchat" přihlášené top manažery, ale Jančura neupřesnil.

"Budeme hledat tak dlouho, až najdeme toho nejlepšího generálního ředitele, který nám pomůže nejen k vyšším výkonům – což je obrat a zisk. Ale hlavně bude svou práci vnímat jako prostředek ke změně poměrů v naší krásné, ale stále nešťastné zemi," popsal Jančura svou představu o šéfovi Student Agency.

Nový manažer dostane do rukou společnost, která v roce 2011 utržila víc než 1,2 miliardy korun a její čistý zisk činil 86 milionů korun. Student Agency prodává letenky, provozuje mezinárodní i vnitrostátní autobusové linky. Od roku 2010 je její dceřiná společnost RegioJet první soukromou konkurencí Českých drah.