Padesát milionů korun, které Aleši Hušákovi podle jeho slov dluží podnikatelé Martin Ulčák se spolumajitelem Penty Markem Dospivou, bývalý šéf Sazky nedostane. Rozhodl o tom ve středu ráno městský soud v Praze.

„Směnečný platební rozkaz se ve vztahu k oběma žalovaným zrušuje v plném rozsahu,“ řekl soudce Jindřich Jabornický.

Hušák nadto musí zaplatit svým domnělým dlužníkům do tří dnů od nabytí právní moci (tj. nyní má Aleš Hušák 15 dní na odvolání, pokud se neodvolá musí do tří dnů zaplatit) i nemalé právní výdaje: Ulčákovi 352 tisíc korun a Dospivovi 313 tisíc korun.

Směnku na 50 milionů uplatnil Hušák vůči podnikatelům v březnu tohoto roku. Soud proto vydal směnečný platební rozkaz, proti kterému se ohradil jak Ulčák, tak Dospiva, který na směnce figuruje jako ručitel. Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů po pádu Sazky.

„Soud má za prokázané, že směnečná dohoda zněla tak, že pokud do třech měsíců žalobce (Aleš Hušák) neučiní prvnímu žalovanému (Martinu Ulčákovi) návrh, aby odkoupil jeho nemovitosti ve Španělsku za částku 50 milionů korun, tak transakce uzavřena nebude,“ dodal soudce.

Dohodnout se na tom měla trojice ústně začátkem května 2011, nabídka byla údajně omezená tříměsíční lhůtou. Podle Hušákova právníka se ale na inkriminovaném jednání vůbec o prodeji nemovitostí nehovořilo. Na co konkrétně byla směnka určená, odmítl blíže specifikovat.

Naopak podle právničky Ulčáka Hany Heroldové se Hušák pokusil na jejím klientovi o podvod. Obdobný názor vyjádřil i právník Dospivy. Kvůli tomu padlo také trestní oznámení.

Středeční rozhodnutí městského soudu je nepravomocné, Hušák se může proti rozsudku odvolat. Ulčák byl přitom Hušákovým dlouholetým známým a spolupracovníkem. Jejich vztah se ale změnil v době, kdy společnost Sazka mířila do konkurzu. Podle Ulčákova vyjádření z tohoto března se spolu už dva roky nebaví.

Pod Hušákovým vedením se společnost Sazka dostala do finančních problémů a následně do insolvence. Český svaz tělesné výchovy, který byl ve společnosti největším akcionářem, Hušáka žaluje o 953 milionů korun kvůli jeho nehospodárnosti. Hušák v době, kdy Sazka už neměla peníze, nakupoval obrazy, sochy nebo nemovitosti za miliony korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist