Vladislav Sobol, mluvčí společnosti OKD, která patří do skupiny NWR, ještě před úterním setkáním vedení Dolu Paskov se zaměstnanci odboráři, zástupci kraje a pracovníky úřadu práce potvrdil, že NWR dosud nepodařilo najít pro důl kupce a připustil, že pokud se prodej nezdaří, jednou z možností dalšího postupu je jeho uzavření.

"Zatím se nám pro něj nepodařilo najít kupce a pravděpodobnost, že se nějaký objeví, je minimální," uvedl mluvčí OKD v prohlášení. Zároveň ale ujistil, že to nebude ještě letos, kdy by mělo k případnému zavření dolu dojít. Většina horníků z tohoto dolu by navíc podle něho v případě uzavření dolu měla nalézt uplatnění v jiných důlních provozech společnosti NWR.

Vedení společnosti nyní řeší další postup. V úvahu přichází i restrukturalizace a zachování provozu či úplné utlumení těžby. "Všechny varianty mají pravděpodobnost od nula do 100 procent," řekl Fabián. Podle něj je možné, že se sejde několik nápadů, které povedou k dostatečnému snížení nákladů na provoz. Počítá s tím, že je budou předkládat i zástupci odborů. Uzavírání dolu velikosti Paskova podle zdrojů E15 může přijít na 800 milionů až 1,3 miliardy korun a celý proces může trvat i déle než rok.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se