V týdnu by měli lidé spotřebovávat méně elektřiny, protože v tu dobu spotřebovává hodně energie průmysl i další firmy. Motivovat k tomu chce Brity energetická společnost British Gas tím, že nabídne domácnostem elektřinu v sobotu zdarma.

Novinku by chtěla společnost spustit nejspíš od začátku příštího roku. Nyní už běží pilotní projekt a na konci roku se má ještě dál rozšířit. O plánu British Gas informují britská média. 

Jediná podmínka, aby lidé mohli elektřinu v sobotu odebírat zdarma, spočívá v tom, že musí mít instalovány tzv. inteligentní měřiče. S těmi se dá přesně zjistit, kdy člověk spotřebovával elektřinu. Podle BBC by se mohlo jednat zhruba o milion domácností. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se