V týdnu by měli lidé spotřebovávat méně elektřiny, protože v tu dobu spotřebovává hodně energie průmysl i další firmy. Motivovat k tomu chce Brity energetická společnost British Gas tím, že nabídne domácnostem elektřinu v sobotu zdarma.
Novinku by chtěla společnost spustit nejspíš od začátku příštího roku. Nyní už běží pilotní projekt a na konci roku se má ještě dál rozšířit. O plánu British Gas informují britská média.
Jediná podmínka, aby lidé mohli elektřinu v sobotu odebírat zdarma, spočívá v tom, že musí mít instalovány tzv. inteligentní měřiče. S těmi se dá přesně zjistit, kdy člověk spotřebovával elektřinu. Podle BBC by se mohlo jednat zhruba o milion domácností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











