Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Speciální platební terminál, který nyní připravuje telefonní operátor Telefónica CR za podpory společnosti MasterCard Europe, ČSOB a dalších společností, umožní výrazně jednodušší akceptaci bezhotovostních plateb pro firmy, řemeslníky či drobné obchodníky.

Díky terminálům mPO2S bude možné přijímat platby klasickými platebními kartami (s chipem nebo magnetickým proužkem), ale i novými bezkontaktními technologiemi jako jsou bezkontaktní karty, bezkontatkní nálepky nebo postupně se rozšiřující placení pomocí NFC telefonů, které mají v podstatě platební kartu uloženu ve své SIM kartě.

„Na českém trhu je přibližně 320 000 firem, pro které je tento typ terminálu vhodný. Věřím, že řadu z nich naše nabídka zaujme. Jednou z velkých výhod je, že mobilní terminály jsou kompaktní, lehce přenosné a dají se používat i mimo provozovnu podnikatele. Další předností je, že umí přijímat všechny typy karet,“ popisuje přednosti Josef Puczok, Senior Development Specialist v divizi NFC & Financial Services v Telefónica CR.

Během září spustí operátor pilotní projekt, kdy poskytne zdarma 100 firmám či podnikatelům svůj mobilní terminál mPO2S. Po vyhodnocení pilotního projektu by nejpozději začátkem roku 2014 měla Telefónica terminál nabízet komerčně. 

Jaké budou náklady na provoz terminálu a jaké výhody obchodníkům přinese? Celý článek čtěte ZDE.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se