Hudební festivaly se na Výstavišti v pražských Holešovicích objevují jen příležitostně. Politici ale tyto akce plánují do dnes velmi sešlého areálu lákat ve velkém.

Jde o jeden z klíčových bodů vize pro místo, které by mělo v příštích letech hlavnímu městu, podle představ radních, přinášet v tržbách ročně stovky milionů korun. Tedy až na konci roku 2014 metropole převezme areál do rukou od současného nájemce, kterým je slovenská společnost Incheba.

"Naším cílem je přilákat na Výstaviště co nejvíce pořadatelů podobných akcí. Motivovat je chceme tím, že když si zvolí právě tento areál, získají od nás na akci grant. Když budou trvat třeba na Staroměstském náměstí, tak podporu nedostanou," popisuje plány náměstek pražského primátora Václav Novotný (TOP 09).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se