Pražskou burzu čeká v příštích šesti měsících relativně solidní růst. Vyplývá to alespoň z pravidelné ankety HNByznys index, ve které jsme oslovili devadesátku českých analytiků a makléřů. Tahouny růstu by podle nich měly být zisky na akciích ČEZ a Erste. V krátkodobějším horizontu jednoho měsíce by se k nim měla připojit ještě Telefónika.

V půlročním horizontu by v plusu měly být ještě akcie CETV, které nedávno posílily po rozhodnutí Adriana Sarbua odstoupit z vedení firmy. Dařit by se ale mělo burze jako celku. Optimismus oslovených expertů je nyní dokonce letos prozatím nejvyšší. Důvěru analytiků naopak postrádá zámořský trh. Idnex S&P 500 by měl podle jejich většinového názoru klesat, Praha by měla ve zbytku roku předčit svým ziskem i ostatní evropské trhy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Související články