Americký softwarový gigant Microsoft koupí od finské společnosti Nokia její hlavní divizi mobilních telefonů. Podle úterního sdělení obou firem za ni dá 5,44 miliardy eur (zhruba 140 miliard Kč). Microsoft je už dva roky softwarovým partnerem někdejší jedničky globálního trhu mobilních telefonů. V posledních letech ale finská firma výrazně ztrácí pozice na klíčovém poli chytrých telefonů.

Na nákup, který spoustu odborníků překvapil svým načasováním, začaly hned od zahájení obchodování reagovat evropské burzy. Akcie finského výrobce na nich připsaly okolo 40 procent. Jedna akcie se v úterý ráno středoevropského času prodávala až za 4,36 eura. Stejně jako cena za kus dosáhly dlouhodobých rekordů i objemy obchodů. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se