Přesně před měsícem jsme psali, že "srpnový výhled burzy v Praze vypadá podle expertů relativně dobře". Index PX následně v srpnu povyrostl o 3 procenta a všech sedm modelových portfolií se posunulo do zisku.

Z aktuální (zářijové) ankety HNByznys index vyplývá, že akcie by v tomto měsíci měly potvrdit červencový i srpnový růstový trend a uzavřít v ještě výraznějším zisku - čtěte ZDE.

V srpnu uzavřely v černých číslech především akcie CETV (+35,5 %), pomohla jim zpráva o odchodu Adriana Sarbu z vedení firmy, ve výrazném plusu se pohybovaly také cenné papíry NWR (+33,1 %). Ve ztrátě naopak byly cenné papíry TMR (-4,8 %) a Philip Morris ČR (-3,2 %).


Předchozí články najdete zde:


Ideální investici roku 2013 hledáme na HNByznys ve spolupráci s předními analytiky už od ledna. V srpnu poprvé vyšly sázky na riskantnější tituly, především NWR a CETV. Vyplatila se i spekulace na dividendu ČEZ.

Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář "vlastníka" portfolia a interaktivní grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání investice. Na začátku roku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun, dnes má nejúspěšnější z nich 97 392 Kč.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se