Skupina družstevních prodejen COOP chce na podzim nabídnout služby virtuálního mobilního operátora. Spolupracuje s Vodafonem a společností Materna Communications. Firma to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Díky výběru partnerů a znalostí potřeb zákazníků chce COOP Mobil nabídnout lidem služby které potřebují.

"Zákazníci se mohou ovšem těšit již nyní na služby, které v oblasti telekomunikací dosud nebyly poskytovány," uvedl bez dalších podrobností šéf COOP Zdeněk Juračka.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev sdružuje 53 spotřebních družstev, z toho 47 obchodních, která provozují dohromady téměř 2800 prodejen a zaměstnávají 15 000 lidí. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v Česku.

Na českém trhu začala od konce minulého roku působit zhruba desítka virtuálním mobilních operátorů, kteří využívají stávající sítě GSM Telefóniky, T-Mobilu nebo Vodafone. Zřejmě největší je Blesk Mobil s více než čtvrt milionem klientů. 


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


V tomto týdnu se představil nový mobilní operátor Studentfone, za kterým stojí český vydavatel studentských ISIC karet GTS Alive a který bude mířit hlavně na mladé lidi. Těm nabídne internetový balíček s přístupem na Facebook i po překročení datového limitu.

Z velkých obchodních řetězců virtuálního operátora spustilo koncem května Tesco. 

Na podzim nabídne mobilní služby především svým současným zákazníkům také energetická společnost ČEZ.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist