Skupina družstevních prodejen COOP chce na podzim nabídnout služby virtuálního mobilního operátora. Spolupracuje s Vodafonem a společností Materna Communications. Firma to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Díky výběru partnerů a znalostí potřeb zákazníků chce COOP Mobil nabídnout lidem služby které potřebují.

"Zákazníci se mohou ovšem těšit již nyní na služby, které v oblasti telekomunikací dosud nebyly poskytovány," uvedl bez dalších podrobností šéf COOP Zdeněk Juračka.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev sdružuje 53 spotřebních družstev, z toho 47 obchodních, která provozují dohromady téměř 2800 prodejen a zaměstnávají 15 000 lidí. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v Česku.

Na českém trhu začala od konce minulého roku působit zhruba desítka virtuálním mobilních operátorů, kteří využívají stávající sítě GSM Telefóniky, T-Mobilu nebo Vodafone. Zřejmě největší je Blesk Mobil s více než čtvrt milionem klientů. 


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


V tomto týdnu se představil nový mobilní operátor Studentfone, za kterým stojí český vydavatel studentských ISIC karet GTS Alive a který bude mířit hlavně na mladé lidi. Těm nabídne internetový balíček s přístupem na Facebook i po překročení datového limitu.

Z velkých obchodních řetězců virtuálního operátora spustilo koncem května Tesco. 

Na podzim nabídne mobilní služby především svým současným zákazníkům také energetická společnost ČEZ.