Co se dnes děje:

Český statistický úřad zveřejní indexy spotřebitelských cen - inflace za srpen 2013. Komentář ČNB.

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní údaje o nezaměstnanosti za srpen.

09:00 Jednání pracovní skupiny pro hospodářskou a sociální situaci v Moravskoslezském kraji.

Zaměstnanci v říční dopravě v Německu obnoví stávku na protest proti plánované restrukturalizaci německé plavební správy (WSA), jejímž výsledkem má být masivní propouštění. Stávka má trvat do konce týdne.


 

T-Mobile v Česku plánuje spustit mobilní platby a hudbu do mobilu

Skupina Deutsche Telekom rozšíří některé své služby i do východní Evropy včetně Česka. Dceřiný T-Mobile tak u nás nabídne vlastní řešení pro mobilní platby a v plánu je i přehrávání hudby z internetu v mobilu prostřednictvím služeb Deezer a Spotify.

Více čtěte v pondělních HN.

Jaderná elektrárna TemelínČEZ musí šetřit na Temelín. Zvažuje pozastavení dividend

Vedení elektrárenského gigantu ČEZ uvažuje o tom, že během dostavby Temelína přeruší vyplácení dividend, nebo je výrazně sníží. Časopisu Týden to řekl ředitel pro strategii ČEZ Pavel Cyrani. Letos byla dividenda 40 korun na akcii.

Více zde.

VV roli mouřenínaŠéf ČD Zelený může brát s odměnami až 400 000 Kč měsíčně

Nový generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený si na odměnách může přijít až na 150 000 korun měsíčně. Spolu se základním čtvrtmilionovým platem by tak dostal až 400 000 Kč za měsíc. Jeho předchůdce Petr Žaluda měl základní plat 500 000 korun. Uvedla to dnes Česká televize.

Snížení platu generálního ředitele ČD byl požadavek ministra dopravy Zdeňka Žáka. Žaluda, kterého Žák nechal odvolat kvůli hospodaření drah, si k základnímu platu odměny nikdy nenechal vyplatit.

TV Pohoda se přejmenuje na Relax, vysílat začíná Rebel

Celoplošná televize Pohoda se od pondělí přejmenuje na Relax. Zaměřit se chce na zábavné pořady a magazíny. Vysílat začne také nová rocková stanice Rebel, která patří do stejné televizní skupiny.

Rockový program Rebel byl dosud součástí TV Pohoda zaměřené na rodinný a lifestylový program. Rozdělení stanic podle spolumajitele skupiny Radima Pařízka umožní lepší zacílení reklamy.

Nejstarší banka světa - italská Monte dei Paschi di SienaŘím pomůže nejstarší bance Monte Paschi 2,5 miliardy eur

Italská vláda poskytne bance Monte Paschi na rekapitalizaci 2,5 miliardy eur (64,5 miliardy Kč), což je dvojnásobek původního plánu. Oznámilo to v neděli večer italské ministerstvo hospodářství. Nejstarší existující banka na světě utrpěla loni těžké ztráty z obchodů s deriváty, které teď úřady vyšetřují.