Ačkoli loni vydělaly kongresy, koncerty a další akce budově více než 60 milionů korun, potřebuje pražské Kongresové centrum okamžitou finanční pomoc. Budova známá dříve jako Palác kultury totiž dluží dvě miliardy korun, které její současný vlastník – hlavní město Praha – nedokáže zaplatit.

Řešení i nový většinový majitel jsou na obzoru. Na programu středeční schůze Rusnokovy vlády totiž ministři rozhodnou o vstupu státu do akciové společnosti, která Kongresové centrum spravuje. To by znamenalo navýšení kapitálu společnosti zhruba o dvě miliardy. Tedy o částku, kterou v současné době Kongresové centrum dluží svým věřitelům.

Peníze jsou už připraveny v návrhu státního rozpočtu. Tato strategie se tedy jeví jako velmi pravděpodobná. I proto, že dluh v minulosti způsobil právě stát. Společnost Kongresové centrum si půjčila na rekonstrukci interiéru kvůli zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky (2000) a ministerstvo financí bylo ručitelem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.