Události, které by vás dnes mohly zaujmout:

Praha. Česká národní banka zveřejní základní měsíční údaje platební bilance za červenec 2013.

Praha. Schůze senátního výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu projedná novelu zákona o podporovaných zdrojích energie, návrhy zákonů zpřísňující podmínky pro obchod s alkoholem a návrhy daňových změn souvisejících s novým občanským zákoníkem.

Lednice. Mezinárodní konference ekologického zemědělství Bioakademie 2013. Tématem bude společná zemědělská politika po roce 2013. Pořádá Svaz ekologických zemědělců Pro-bio.

Karviná. Odboráři by měli jednat s vedením těžební společnosti OKD o návrhu nové kolektivní smlouvy pro léta 2014 až 2018.

UPC snížilo ztrátu o více než 130 milionů

 Největší tuzemský kabelový operátor UPC Česká republika loni podstatně snížil čistou ztrátu, a to na 1,6 milionu korun z předloňských 136 milionů. Je to nejlepší výsledek UPC od roku 2007, odkdy se pohybuje v červených číslech. Píše to dnešní deník E15 s odkazem na dokumenty společnosti.

Těžaři z OKD budou jednat s odboráři o kolektivní smlouvě

Stopka pro Paskov?Odboráři těžební společnosti OKD by měli jednat s vedením firmy o návrhu nové kolektivní smlouvy pro léta 2014 až 2018.

Firma s ním přišla před necelým týdnem. Smlouva počítá mimo jiné s omezením odměn a benefitů. Firma chce zachovat současnou výši dělnických mzdových tarifů, ale zároveň snížit třinácté a čtrnácté platy nebo příspěvky na pojištění.

Odboráři ale s návrhy nesouhlasí. Proberou je s vedením firmy právě dnes, kdy se sejdou na Dole Darkov, kam společnost stěhuje své ředitelství.

Evropské automobilky budou propouštět

Oživení evropského automobilového trhu bude pravděpodobně pomalé a evropské automobilky budou muset uzavřít další továrny a zrušit další pracovní místa. Uvedli to v úterý podle agentury Reuters vedoucí představitelé automobilek na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Náladu na Wall Street zlepšily zprávy o řešení syrské krize

Wall StreetAmerické akcie v úterý pokračovaly v růstu a širší index S&P posiloval šestou seanci v řadě. Náladu na trzích podpořil alternativní návrh řešení nejnovější etapy syrské krize, který by mohl odvrátit hrozící vojenskou odvetu proti Sýrii. Wall Street těžil i z dalších příznivých údajů z Číny.

Putinův přítel z KGB jde do vedení Bank of Cyprus

Činitel někdejší sovětské tajné policie KGB a údajný spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina se stal jedním z členů představenstva zachráněné kyperské banky Bank of Cyprus. Představenstvo, které dnes zvolili její akcionáři, by mělo odrážet novou vlastnickou strukturu problémové banky, která se ocitla na pokraji krachu a v březnu musela přeměnit část velkých vkladů na akcie, aby se mu vyhnula. Informovala o tom agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist