Delegovat - v rozporu s častou představou - neznamená zadat úkol či předat odpovědnost za jeho vykonání.

Delegováním není ani přidělení úkolů, které manažer sám provádět nechce, i když to čas od času může být nezbytné, či svádění viny na zaměstnance za nesplnění úkolů, které nemohli ovlivnit.

Znamená to zadat zaměstnancům spolu s úkoly i odpovídající rozhodovací pravomoci a zajistit, aby pro jejich vykonání měli k dispozici nezbytné podmínky a zdroje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se