Necelé tři tisíce horníků se v úterý v Ostravě sešly na demonstraci "Za zachování pracovních míst a slušnou mzdu". Ke stadionu Bazaly dorazily ze šachet ostravsko-karvinského revíru dvě desítky autobusů, další demonstranti přijeli osobními auty.

Moravskoslezské horníky přijeli podpořit i zástupci Mostecké uhelné a odborových svazů. Po 15. hodině se demonstranti vydali na Prokešovo náměstí. Na konci demonstrace předáci přečetli prohlášení, kterým vyzvali majitele těžební firmy OKD, především Zdeňka Bakalu, aby ze svých minulých zisků zajistili normální chod firmy.

K budově bývalého ředitelství firmy potom odnesli symbolickou rakev s nápisem NWR HROB OKD. Několik desítek demonstrantů vtrhlo dovnitř a zasáhnout museli policejní těžkooděnci. Objekt horníci nakonec sami opustili.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se