V Berlíně už místní politici začali jednat a nově nesmí nikdo požadovat za nájem o víc než 20 procent vyšší částku, než jaká je v dané oblasti běžná. Nyní se snaží získat přízeň lidí, kteří žijí v podnájmu, téměř všechny politické strany.

Jedná se totiž o velkou skupinu voličů – vlastní domy či byty má totiž v Německu jen 46 procent domácností. Například CDU/CSU chce, aby při obnovení nájemních smluv nesměla být nová částka o víc než deset procent vyšší než dosavadní cena. A lidem s nízkými příjmy chce zvýšit příspěvky na bydlení. Podobný návrh má i sociální demokracie a další strany. Jen liberální FDP je ostře proti jakékoli regulaci cen bydlení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se