Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Podle Asociace certifikovaných vyšetřovatelů podvodů (ACFE) firmy ročně přicházejí kvůli podvodům o pět procent svého obratu. Proto je namístě důkladné prověření každého obchodního partnera.

Dá se tak bez nadsázky konstatovat, že poctiví a tvrdě pracující podnikatelé a zaměstnanci jsou obklopeni vlky čekajícími na svou kořist.

Současné podnikatelské prostředí nejenom umožňuje existenci podvodníků, skrývajících se za anonymní akcie, bílé koně, sítě propojených subjektů nebo off-shorové destinace, ale jejich vznik navíc podporuje digitalizací komunikace a dokumentace, rychlostí výměny informací, snadností založení a zrušení společnosti i volným pohybem kapitálu a lidí.

Prvním a velice důležitým krokem k eliminaci rizika je třeba už jen schopnost vnímat ho. Silné povědomí o existenci pochybných obchodních partnerů se zdá být samozřejmostí, ale ve skutečnosti to tak zřejmé není.

Důvěra získaná z předchozích obchodních vztahů a spoléhání na určitý šestý smysl často nahrazují exaktní posouzení rizika, touha ušetřit prostředky na prevenci je silnější než drobná investice do prověření svých obchodních partnerů.

Jak by se měla firma v takovém prostředí ochránit, aby co nejvíce snížila riziko ztráty z podvodného jednání? Celý článek čtěte ZDE.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se