Co se dnes děje:

Vyprší termín pro podání nabídek na koupi hlavního areálu zkrachovalého Oděvního podniku. Výběrové řízení vypsala počátkem září insolvenční správkyně podniku Miloslava Horská.

14:45 Vyhlášení výsledků podnikatelských soutěží Živnostník roku a Firma roku 2013 v Jihočeském kraji.

16:00 Ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová promluví před podzimním zasedáním MMF a Světové banky o změnách v globální ekonomice.

Před devadesáti lety byly založeny Československé státní aerolinie.

 


 

Martin KúšikMiliardář Kúšik odchází z Penty, zakládá vlastní fond

Investiční skupinu Penta opouští jeden z jejích zakladatelů Martin Kúšik. Pracuje na vzniku rodinného fondu, který by prostředky investoval do méně rizikových aktiv. Penta by Kúšikovi měla během tří až pěti let postupně vyplatit zhruba deset miliard korun.

Čtěte ve čtvrtečních HN.

Ilustrační foto: Horní Jiřetín v severních Čechách.Těžaři uhlí chtějí razit chodby k Jiřetínu

Firma Severní energetická bude na povrchovém dole u Horního Jiřetína těžit hnědé uhlí také hlubinným způsobem. Záměr tento týden oznámila ministerstvu životního prostředí. Podle České televize to vyplývá z předložené dokumentace. Odpůrci povrchové těžby chtějí plánu společnosti zabránit. Hlubinná těžba podle nich totiž může zvýšit riziko půdních sesuvů, které ohrožují Krušné hory.

ING se mění na NNPojišťovna ING mění logo i název na NN

První zahraniční pojišťovna, která v Česku získala licenci, mění logo i název. ING se od příštího roku bude jmenovat NN. Firma se tím připravuje na vstup na evropské akciové trhy. Změna se týká i České republiky.

Více čtěte zde.

Kanadský výrobce smartphonů přemýšlí kudy dál. (Ilustrační foto)O výrobce telefonů BlackBerry se zajímá Cerberus

O převzetí ztrátového kanadského výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry se zajímá investiční společnost Cerberus Capital Management. Informoval o tom dnes na svých internetových stránkách list Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Mluvčí BlackBerry se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Wall Street - ilustrační fotoAkcie na Wall Street ve středu klesaly

Americké akcie ve středu klesly kvůli překvapivě slabé zprávě o zářijovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. K poklesu přispělo rovněž pokračující ochromení aktivit americké vlády, které je důsledkem rozpočtových sporů mezi zákonodárci.

Dow Jonesův index se snížil o 0,39 procenta na 15.133,14 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,07 procenta na 1693,87 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite oslabil o 0,08 procenta na 3815,02 bodu, napsala agentura Reuters.