Od příštího roku přibude v Česku další investor s miliardovým kapitálem. Bude jím Martin Kúšik, který po necelých dvaceti letech odchází z česko-slovenské investiční skupiny Penta Investments, již spoluzakládal se svými spolužáky z gymnázia v Banské Štiavnici a následně ze studií v Moskvě.

Penta by Kúšikovi měla během tří až pěti let postupně vyplatit sumu okolo deseti miliard korun. I když Kúšik říká, že se chce věnovat rodině, do úplného důchodu se nechystá. Pracuje na vzniku rodinného fondu, který by prostředky investoval do méně rizikových aktiv.

"Na plánech ještě pracuji a nemám to připravené tak, abych to mohl prezentovat. Věřím, že do konce roku tomu tak bude," řekl HN Kúšik.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se