Od příštího roku přibude v Česku další investor s miliardovým kapitálem. Bude jím Martin Kúšik, který po necelých dvaceti letech odchází z česko-slovenské investiční skupiny Penta Investments, již spoluzakládal se svými spolužáky z gymnázia v Banské Štiavnici a následně ze studií v Moskvě.
Penta by Kúšikovi měla během tří až pěti let postupně vyplatit sumu okolo deseti miliard korun. I když Kúšik říká, že se chce věnovat rodině, do úplného důchodu se nechystá. Pracuje na vzniku rodinného fondu, který by prostředky investoval do méně rizikových aktiv.
"Na plánech ještě pracuji a nemám to připravené tak, abych to mohl prezentovat. Věřím, že do konce roku tomu tak bude," řekl HN Kúšik.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









