Polský těžař uhlí Bogdanka, kterého chtělo NWR před více než dvěma lety převzít, nyní jedná s odběrateli o cenách uhlí pro rok 2014 a nevylučuje další meziroční pokles cen.
Druhé pololetí nejen, že nejspíš nepřinese zlepšení ceny uhlí, ale z pohledu výsledků polské dvojky mezi těžaři uhlí bude horší než letošní první půlrok. V rozhovoru pro polskou tiskovou agenturu PAP to uvedl Zbigniew Stopa, generální ředitel společnosti Bogdanka.
„Trh očekává, že ceny uhlí příští rok poklesnou. Já si myslím, že pokud k poklesu opravdu dojde, bude rozhodně mírnější než ten letošní,“ uvedl šéf Bogdanky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








