Polský těžař uhlí Bogdanka, kterého chtělo NWR před více než dvěma lety převzít, nyní jedná s odběrateli o cenách uhlí pro rok 2014 a nevylučuje další meziroční pokles cen.

Druhé pololetí nejen, že nejspíš nepřinese zlepšení ceny uhlí, ale z pohledu výsledků polské dvojky mezi těžaři uhlí bude horší než letošní první půlrok. V rozhovoru pro polskou tiskovou agenturu PAP to uvedl Zbigniew Stopa, generální ředitel společnosti Bogdanka. 

„Trh očekává, že ceny uhlí příští rok poklesnou. Já si myslím, že pokud k poklesu opravdu dojde, bude rozhodně mírnější než ten letošní,“ uvedl šéf Bogdanky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se