Nejdražší roční kůň, který kdy byl prodaný na evropské aukci, nikdy nezávodil a zatím ani nemá jméno. Přesto za něj na nedávné prestižní dražbě v anglickém Newmarketu neváhal katarský šejk Džuaan al-Sání zaplatit 5,2 milionu liber (přes 155 milionů korun).

Klisna, kterou šejk koupil, má výjimečný rodokmen. Je dcerou jednoho z nejvyhledávanějších hřebců na planetě, někdejší hvězdy dostihů Galilea. "Loni jsme tu koupili její sestru (za 1,5 milionu liber) a myslíme si, že je výjimečná. Nečekali jsme, že se její cena vyšplhá tak vysoko, ale ona má všechno a my jsme nechtěli, aby nám utekla. A majitelé chtěli investovat," popsal strategii katarské stáje Nicolas de Watrigant, který pro zmíněného šejka klisnu vydražil.

Právě šejkové z Emirátů jsou v dostihovém byznysu velkými hráči a neváhají za špičkové plnokrevníky utratit astronomické částky. Koně jsou pro ně adrenalinovou investicí. Právě Džuaan al-Sání letos za podobně vysokou částku koupil i tříletou francouzskou klisnu Treve, která mu pak na prestižním závodě v Paříži vyhrála zpátky v přepočtu 66 milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se