Pražská burza v říjnu opět rostla. HNByznys index nálady analytiků pro listopad věští mírný zisk akciím Erste, ostatním titulům spíše stagnaci. Analytici a makléři hledající nejvýnosnější portfolio pražské burzy preferují ještě ČEZ.

Uplynulý měsíc dopadl dobře především pro akcie bank, v plusu uzavřely mj. cenné papíry Komerční banky (+11,6 %), Erste (11,2 %) a ČEZ (+11,4 %). Ve ztrátě naopak skončily po snížení nominální hodnoty základního jmění akcie TMR (-54,2 %) a po špatných výsledcích i papíry mediální CETV (-43,5 %).

Sečteno a podtrženo – Praha v říjnu připsala 4,56 % (ve srovnání se zářím jde o téměř čtyřnásobek). Některá portfolia sestavená profesionály dokázala burzu předčit (např. 7% nárůst u investic Josefa Němého), jiná naopak zaostat (náhodný los).


Předchozí články najdete zde:

 


Ideální investici roku 2013 (Portfolio 2013) hledáme na HNByznys ve spolupráci s předními analytiky a makléři od letošního ledna. Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář "vlastníka" portfolia a interaktivní grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání investice. Na začátku roku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun, dnes má nejúspěšnější z nich 107 890 Kč.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se