Padesát let starý vůz Ferrari 250 LM se ve čtvrtek v New Yorku vydražil za rekordní částku 14,3 milionu dolarů - v přepočtu tedy zhruba za 290 milionů korun.

Cena však nepřekonala jiný vůz této značky - Ferrari GTO 250 - který se v říjnu vydražil za 52 milionů dolarů, tedy čtyřnásobně vyšší částku, a stal se tak nejdražším vozem na světě.

Dražbu uspořádaly aukční síně Sotheby's a RM Auctions. Jednalo se o první dražbu na Manhattanu za posledních deset let. Aukce nabídla 34 historických vozidel. Pouze tři z nabízených produktů nenašly svého majitele. Celá dražba zaznamenala zisk téměř 63 milionů dolarů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se