Dostihy a sázky jsme hráli do padnutí, vzpomíná Margareta Šlemínová na dobu, kdy její otec tuto hru vymýšlel a doma testovali, jestli funguje dobře. Dnes hry Šlemínovou, která vede rodinnou firmu Dino Toys, živí.
Podnik s ročním obratem téměř čtvrt miliardy korun se zaměřuje hlavně na deskové hry a puzzle. V továrně v Mnichově Hradišti je vyrábí pro západoevropský trh.
"Asi polovina výroby je pro nás, druhá polovina míří do zahraničí, většinou do Německa a Francie," doplňuje Šlemínová. Na českou výrobu v hračkářském průmyslu je hrdá a společně s několika dalšími tuzemskými podniky připravuje novou asociaci českých producentů hraček.
V souvislosti s konkurencí levných hraček dovážených hlavně z Číny ale podnikatelka nepropadá skepsi. "Nemůžeme konkurovat cenou, zaměříme se tedy ještě víc na typicky české a tradiční hračky. Velkou budoucnost vidím i v individualizované výrobě," říká Šlemínová.
Firma, která zatím působí jako nakladatelství a vydavatelství, rozšíří příští rok svůj sortiment. "Jsou věci, které v Česku umíme nejlépe, jsou pro nás specifické. Zaměříme se na české licence. Připravili jsme proto novou tatrovku, kterou měl dřív doma snad každý," dodává s tím, že po třech letech jednání s Kopřivnickou Tatrou se podařilo firmě dojednat exkluzivitu na licenci.
Top manažeři slyší na bezpečí rodinných firem. S platy jdou dolů i o 50 procent - čtěte ZDE
Čeští podnikatelé čekají konec recese. Příští rok chtějí rozšiřovat své aktivity - čtěte ZDE
Barevná auta pro děti se budou vyrábět v Evropě. Kde přesně to bude, je zatím v jednání.
"Vybíráme mezi Českem, Německem a Polskem. Fabrika, kde se dělaly dřív, pracuje primárně pro automobilový průmysl," říká podnikatelka. Počáteční investice do výroby klasických tatrovek zatím vyšla na několik milionů korun. Pokud se ujmou, chce Dino Toys oživit i další klasické hračky.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist