Pokud by Metrostav přerušil práce na tunelovém komplexu Blanka, vyjednávací tým Magistrátu hlavního města Prahy bude požadovat, aby Metrostav měl povinnost tuto stavbu dokončit. V rozhovoru pro IHNED.cz to řekl náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Nouza.

Praha a Metrostav dnes oznámily, že jednání v tomto týdnu nepřinesla zdárný výsledek. Ta tak budou podle Nouzy pokračovat celý příští týden. Zastupitel IHNED potvrdil, že Metrostav bude podávat žalobu na zaplacení dlužné částky ve výši 2,1 miliardy korun.

"Samozřejmě budeme určitým způsobem reagovat. Právní autorita pak vydá rozhodnutí, a pak bude možné dále postupovat," říká Nouza.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se