Pokud by Metrostav přerušil práce na tunelovém komplexu Blanka, vyjednávací tým Magistrátu hlavního města Prahy bude požadovat, aby Metrostav měl povinnost tuto stavbu dokončit. V rozhovoru pro IHNED.cz to řekl náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Nouza.
Praha a Metrostav dnes oznámily, že jednání v tomto týdnu nepřinesla zdárný výsledek. Ta tak budou podle Nouzy pokračovat celý příští týden. Zastupitel IHNED potvrdil, že Metrostav bude podávat žalobu na zaplacení dlužné částky ve výši 2,1 miliardy korun.
"Samozřejmě budeme určitým způsobem reagovat. Právní autorita pak vydá rozhodnutí, a pak bude možné dále postupovat," říká Nouza.
Jednání o tunelu Blanka zkrachovala. Praha neví, jak zaplatit 2 miliardy - čtěte ZDE
Spor o "neexistující" Blanku míří k arbitráži. Ta rozsoudí Prahu a Metrostav - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




