Česká Telefónica čelí trestnímu oznámení a správní exekuci. Za těmito kroky stojí Český telekomunikační úřad, který operátora trestá za neuposlechnutí svého nařízení.

Zástupci ČTÚ zvolili postup kvůli opětovnému nepřipojení 1500 klientů firmy Aspekt Invest, které úřad v pondělí nařídil.

Telefónica O2 zákazníky takzvaného šedého operátora odpojila kvůli údajnému nedovolenému přeprodávání SIM karet dalším subjektům. Takzvaná správní exekuce spočívá ve vyměření pokuty za neuposlechnutí nařízení.

"Udělili jsme sankci kvůli nesplnění uložené povinnosti, a to ve výši 50 tisíc korun. Zákon přitom umožňuje při opakovaném nerespektování rozhodnutí ukládat tyto pokuty opakovaně, a to až do výše 100 tisíc korun," vysvětluje mluvčí úřadu Martin Drtina.

Telefónica zatím rozhodnutí o pokutě neobdržela a vychází tak z veřejného prohlášení ČTÚ.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se