Čtvrtá generace mobilních sítí se dostala do rukou Telefónice, T-Mobilu a Vodafonu. Nové či vylepšené služby tak během několika let přinese stávající trojice velkých mobilních hráčů. A není vlastně jisté, co může zákazník čekat.
Díky nedávné aukci kmitočtů tak nemusí mít lidé jen kvalitnější zobrazování videa a rychlejší stahování dat. "Jsou možnosti, které nás ještě nenapadly. Ale pevně věřím, že se objeví," říká nezávislý telekomunikační konzultant Jiří Peterka.
Zároveň příliš nevěří, že tyto služby může v budoucnu přinášet v Česku ještě čtvrtý operátor. Podle něj je proniknutí na trh jednoduše příliš drahé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








