HNByznys index nálady analytiků pro prosinec věští růst především akciím CETV (po listopadovém propadu o 8 %). V plusu by mohly uzavřít ještě cenné papíry ČEZ a Erste. Analytici a makléři hledající nejvýnosnější portfolio pražské burzy preferují pro závěr roku i dividendové tituly.

Uplynulý měsíc dopadl dobře především pro akcie z kategorie menších emisí. Ve více než 10% zisku uzavřely listopad cenné papíry Stock (+14,7 %) a Fortuna (+12,4 %). Mezi "většími" emisemi uspěly v souladu s předpokladem HNByznys indexu Erste (+5,4 %) a VIG (+5 %).

Pražský akciový trh v listopadu připsal jako celek +1,69 % (ve srovnání s říjnem je to zhruba poloviční růst). Některá portfolia sestavená profesionály dokázala burzu předčit (např. Josef Němý z KB), jiná naopak zaostat (podrobněji v grafice).


Předchozí články najdete zde:


Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář "vlastníka" portfolia a interaktivní grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání investice. Na začátku roku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun, dnes má nejúspěšnější 111 181 Kč.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se