Americký investor Paul Bragiel v životě nestál na běžkách, i tak se ale rozhodl, že na nich pojede olympijský závod v Soči. Kvůli splnění svého snu si v práci vzal rok volna, získal kolumbijské občanství a o víkendu se objeví v Krkonoších na jednom z kvalifikačních závodů.

Jeho cesta na únorové hry do Soči začala letos v zimě: po konferenci v Berlíně se probudil v hotelovém pokoji a rozhodl se, že udělá všechno pro to, aby se na olympiádu dostal.

"Plány jsem začal dávat dohromady na začátku února, naplno jsem začal trénovat v dubnu tohoto roku," řekl šestatřicetiletý Bragiel pro IHNED.cz.

Muž, který v Silicon Valley patří ke známým mentorům, se nejdříve musel domluvit s kolegy z investičního fondu I/O Ventures, u jehož vzniku stál. Na náročnou, téměř roční přípravu, si totiž musel vzít volno.

A nejen to. Už během tréninku řešil, jakou zemi by mohl reprezentovat. Věděl, že nemá šanci se prosadit do amerického týmu, proto oslovoval jiné země. Letos v srpnu se mu podařilo získat kolumbijské občanství a také posvěcení tamního olympijského výboru.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články